Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Internetowe kampanie reklamowe – wszystko o kampaniach reklamowych online

Opublikowany przez: Michał Wiśniewski
Kategoria: Marketing
Pracownicy agencji marketingowej pracują nad internetową kampanią reklamową

Kampanie reklamowe w Internecie to rozwiązanie, które powinno się rozważyć jeśli prowadzisz stronę internetową, sklep online lub blog. Jeżeli chcesz, aby Twój biznes rozrastał się i pozyskiwał coraz większą liczbę zainteresowanych Twoją ofertą produktową, usługami lub chcesz aktywować klientów, którzy już u Ciebie byli to kampanie marketingu internetowego zdecydowania są dla Ciebie. W tym artykule odpowiadamy na pytanie co to jest kampania reklamowa w Internecie i prezentujemy możliwości jakie stwarza nam nowoczesny marketing. W poniższym artykule dowiesz się wszystkiego o kampaniach reklamowych online!

Co to jest kampania reklamowa – definicja

Kampania reklamowa jest to szereg działań (najczęściej płatnych), które mają na celu wypromowanie danego produktu, usługi, osoby lub ogólnie biznesu jako marki. Kampanie reklamowe mają na celu zwiększenie świadomości marki, wzrost sprzedaży produktów czy pozyskanie większej liczby klientów. Kampanie mogą mieć różne cele – bywają nastawione np. na zasięg i rozpoznawalność, ale często skupiają się na zwiększeniu współczynnika konwersji, który przekłada się na większy ruch na stronie internetowej, a celem jest większa sprzedaż produktów lub usług. To samo oczywiście dotyczy biznesów lokalnych i stacjonarnych. Obecnie działania reklamowe w Internecie uważane są jako jedne z najbardziej skutecznych form promocji swojego biznesu, sztuczna inteligencja i uczenie głębokie skutecznie wspomagają działania w przestrzeni sieci internetowej.

Kampania digitalowa BTL – cele kampanii reklamowej online

W dzisiejszych czasach kampanie BTL (z ang. „Below The Line”) określają szereg działań kampanii online, które polegają na przekazie skierowanym do konkretnej grupy docelowej. W digitalowym marketingu BTL stosuje się odpowiednie kanały komunikacji, takie jak: social media np. facebook czy instagram, e-mail, płatne kampanie PPC (płatne za każde kliknięcie), marketing w wyszukiwarkach, pozycjonowanie, jak również różne wydarzenia, eventy i konkursy. Najczęstszym celem kampanii BTL jest wykonanie skutecznej reklamy, tak aby wpłynęła ona na większą sprzedaż produktów lub usług wśród konkretnej niszy.

Baner z kampaniami reklamowymi w Internecie

Planowanie internetowej kampanii reklamowej – plan i rodzaje kampanii reklamowych online

W trakcie stosowania internetowych kampanii reklamowych najważniejszą czynnością jest wykonanie planu. W związku z tym przed uruchomieniem wybranej promocji w sieci określ:

 • budżet kampanii,
 • grupę docelową,
 • cel kampanii, który powinien być realny, mierzalny, konkretny, określony w czasie, ambitny – zgodnie z kryteriami celów SMART
 • kanały dystrybucji
 • rodzaj kampanii

Bardzo istotną czynnością jest wybór rodzaju kampanii. W zależności od potrzeb, m.in. miejsca, analizy konkurencyjności czy specyficznych uwarunkowań konkretnego serwisu www, możesz zastosować różnego rodzaju reklamy w Internecie, które zwiększą rozpoznawalność marki lub wpłyną na sprzedaż nowych produktów i usług. Do najczęściej wykorzystywanych metod promocji w Internecie można zaliczyć:

 • płatne reklamy PPC w wyszukiwarce,
 • kampanie w social mediach, czyli w mediach społecznościowych np. Facebook, Tik Tok, Instagram, YouTube,
 • kampanie content marketingowe, czyli marketing treści
 • pozycjonowanie stron – SEO,
 • link building czyli linki sponsorowane,
 • kampanie Google Ads,
 • mailing i wysyłanie newsletterów,
 • kampanie influencer marketing,
 • kampanie na platformach sprzedażowych marketplace m.in. Amazon, Olx, Allegro, Ebay,
 • organizacja webinarów oraz tzw. wystąpień na żywo poprzez platformy umożliwiające tzw. live streaming

Organizacja i prowadzenie kampanii reklamowej w Internecie

Dzięki kampanii internetowej możesz zyskać wiele korzyści, które przełożą się na pozyskanie tzw. leadów sprzedażowych czyli potencjalnych klientów, większą sprzedaż czy lepszą rozpoznawalność marki, która kompleksowo wspiera cały marketing firmy. Warto pamiętać, że efekty marketingu w sieci są widoczne tylko wtedy, gdy prawidłowo monitorujesz przebieg każdej z zastosowanych rodzajów reklam w sieci i w czasie jej trwania dokonujesz optymalizacji. Organizacja i prowadzenie kampanii reklamowej wpływa na skuteczność oraz dotarcie do szerokiej grupy odbiorców. Kontroluj budżet, przy zbyt szerokim targetowaniu możesz przepalić większość środków i trafiać do osób, które nie są zainteresowane Twoją ofertą.

Z kolei zbyt mocne zawężenie grupy odbiorców może powodować, iż reklama nie będzie miała komu się wyświetlić lub algorytm nie będzie mógł wyjść z fazy uczenia się z powodu zbyt małej próby lub będziesz w kółko wyświetlał się tym samym użytkownikom. Monitorować kampanię możesz osobiście lub zlecić tę czynność doświadczonej agencji marketingu internetowego. Oczywiste jest, że w zależności od wyboru kampanii, jej organizacja i zarządzanie odbywa się z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi. Możemy zaliczyć do nich m.in. Google Analytics, Google Search Console, Ahrefs oraz wiele innych narzędzi i systemów, przez które uaktywniasz samą kampanię np. Google Ads.

Internetowa kampania SEM – Search Engine Marketing

SEM, czyli Search Engine Marketing to kompleksowa obsługa strony www, która dotyczy marketingu w wyszukiwarkach internetowych. Sem łączy w sobie działania pozycjonujące serwis w wynikach naturalnych oraz płatne kampanie reklamowe. Taka kampania ma na celu uwidocznienie witryny internetowej na pożądane dla danego biznesu frazy np. wyszukiwarce Google oraz wyświetlanie w wyszukiwarce na określone frazy poprzez systemy kliknięć płatnych. Search Engine Marketing to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie kampanie reklamowe w Internecie.

Internetowa kampania content marketingowa

Inną skuteczną formą promocji, która wpływa na zwiększenie ilości wyświetleń strony, sprzedaż i pozyskanie klientów jest content marketing czyli marketing treści. Są to czynności mające na celu dostarczenie najwyższej jakości informacji użytkownikowi na różnych etapach lejka sprzedażowego, czyli w różnych momentach jego podróży do zakupu. Zaczynając od zainteresowania się danym produktem czy usługą, przez wybór opcji czy rodzaju usługi po jej zakup. Cały zakres tworzenia contentu na stronie, polega na zastosowaniu odpowiednich działań. Jest to m.in. optymalizacja treści pod SEO, stworzenie tekstu, który algorytm wyszukiwarki uzna za najlepszy pod względem zgodności z intencją wyszukującego i jakości wśród konkurencyjnych wpisów. To z kolei skutkuje pojawieniem się danej podstrony na wysokiej pozycji w wyszukiwarce i ściąganiu zainteresowanych daną tematyką użytkowników do serwisu internetowego na którym dana treść widnieje.

Największą zaletą tej formy reklamy jest to, że w przypadku dobrej treści, przyciąga dużą ilość użytkowników poprzez ruch organiczny, czyli darmowy. Content marketing jest także odporny na kryzys, jeśli w firmie są cięcia budżetu to wygenerowane treści dalej pracują dla Ciebie ze względu na brak bieżących kosztów z nimi związanych. Ponadto stosując odpowiednią aktualizację treści w razie potrzeby, kampania trwa zazwyczaj przez długi czas, liczony w latach.

Płatne kampanie reklamowe CPC – kampania Cost Per Click

Kampanie CPC inaczej PPC (Pay Per Click) to jedna z najczęstszych form reklamy pojawiającej się w wyszukiwarce lub innych serwisach. Atutem tej metody jest płatność dokonywana dopiero, gdy użytkownik kliknie w reklamę Twojej witryny. Ta forma reklamy nie tylko pojawia się w wyszukiwarce Google w formie linków sponsorowanych wyświetlających się na samej górze wyników wyszukiwania lub na samym dole. Wyświetla się również w postaci reklam produktowych wyświetlających się nad wynikami wyszukiwania. Kampanie CPC to także tzw. remarketing czyli reklama trafiająca do użytkowników, którzy już wcześniej byli na Twojej stronie, najczęściej remarketing to reklama w postaci banerów lub produktów wyświetlających się w sieci serwisów współpracujących z danym systemem np. Google Ads. Płatna Kampania reklamowa CPC jest również dostępna w serwisach społecznościowych np. w Facebooku czy YouTube.

Kampania reklamowa CPC w Google – dzisiaj Google Ads, a kiedyś AdWords

Jeśli szukasz bardzo dużego zaplecza z wieloma możliwościami realizowania internetowych kampanii, to jest nim bez wątpienia panel Google Ads (kiedyś nazywany AdWords). Poniżej opisujemy możliwości, jakie oferuje Google Ads. Sprawdź jakie formy promocji możesz zastosować używając jednego z genialnych narzędzi od Google!

Kampanie w sieci reklamowej – Kampania inteligentna Google Ads

Kampania inteligentna to już wycofana opcja reklamy, która oferowała niemal wszystkie formaty promocji w sieci reklam od Google. Odbywała się ona w sposób automatyczny i zaliczała się do jednych z najłatwiejszych form promocji, które prowadzą do pozyskania większej liczby klientów oraz zwiększenia liczby konwersji na stronie. Oczywiście, aby dobrze działała nie można było zostawić jej samej sobie. Wspomniana kampania wykorzystywała 3 metody do swojego działania: automatyczne tworzenie reklam, automatyczne kierowanie reklam i automatyczne określanie stawek reklam.

Kampanie Performance Max Google Ads

Kampanie Performance Max to następca kampanii inteligentnej w Google Ads. Polega na wybraniu jednej z opcji, które służą do realizacji określonych celów, np. zwiększenie sprzedaży, pozyskanie danej ilości klientów, zwiększenie ruchu na stronie, zwiększenie świadomości marki i kilku innych. Kampanie Performance Max umożliwiają wyświetlanie naszych reklam we wszystkich proponowanych przez Google kanałach.

Kampania banerowa w internecie – RTB w Google Ads i nie tylko

Kampania banerowa to nic innego jak reklama w postaci grafiki, która wyświetla się w określonym miejscu w sieci. Można ją realizować w kilku formach. Najczęściej reklama wyświetlana jest z wykorzystaniem algorytmu, który celuje do określonej grupy osób potencjalnie zainteresowanych Twoim produktem lub usługą. Targetowanie odbywa się z uwzględnieniem wpisywanych słów w wyszukiwarkę czy pojawianie się w miejscach kontekstowo nawiązujących do reklamowanej działalności. Im wyższą stawkę zaproponujesz za wyświetlenie, tym większe prawdopodobieństwo, że Twój baner wygra w licytacji z innymi reklamodawcami, a tym samym pojawi się na danej stronie.

Reklamowa kampania Discovery w Google Ads

W kampanii Discovery, Google oferuje kilka miejsc, w których wyświetli się Twoja reklama. Można do nich zaliczyć:

● stronę główną YouTube,
● sekcja „warte obejrzenia” na YouTube,
● na karcie Discover,
● oraz na kartach w Gmailu – jako „Oferty” i „Społeczności”.

Kampania produktowa PLA – kampanie Product Listing Ads w Google

Kampania produktowa PLA przeznaczona jest głównie dla firm, które działają w branży e-commerce, są to sklepy internetowe. Wybrane przez Ciebie produkty z Twojej oferty wyświetlają się w wyszukiwarce jako produkty sponsorowane. W przypadku reklam produktowych oferta wyświetlana jest po wpisaniu danej frazy kluczowej w pole wyszukiwania. Wpisana fraza musi spójna z produktem lub informacjami zawierającymi się w jego opisie lub nazwie. Kampania Product Listing Ads w Google, wyświetlana jest ponad wynikami organicznymi i reklamami z sieci wyszukiwania.

Kampania GDN – kampanie Google Display Network

Reklamy Display’owe to kolejny rodzaj promocji od Google. Pozwalają wyświetlać reklamy na zewnętrznych witrynach internetowych należących do innych podmiotów i osób trzecich, które znajdują się w tzw. sieci reklamowej, a także w serwisach należących do Google. Kluczowym elementem, który odgrywa znaczącą rolę w trakcie trwania kampanii, są ciasteczka cookies. Dają one możliwość śledzenia użytkowników, którzy wyrazili na to zgodę oraz dopasowanie reklam pod ich preferencje, zgodnie z zainteresowaniami. Można też używać tej kampanii w remarketingu, czyli docieraniu do osób, które odwiedziły już naszą witrynę.

Google Ads i kampanie reklamowe na YouTube

Następnym serwisem do pozyskiwania potencjalnych klientów do swojej witryny jest YouTube, który oferuje różne opcje kampanii reklamowych. Warto wspomnieć, że platforma również jest zarządzana przez Google. Od kilku lat serwis cieszy się ogromną popularnością, a tym samym daje duże szanse na dotarcie do nowego klienta. Na YouTube możesz zdecydować się m.in. na kampanie w formie krótkometrażowych reklam wideo, jak również linków odsyłających do Twojej strony lub sklepu. Możesz również kierować swoje reklamy na konkretne filmy lub kanały, jeśli autor zezwala na wyświetlanie reklam podczas swoich materiałów.

Kampania w sieci wyszukiwania poprzez Google Ads

Kolejną ciekawą możliwością na reklamowanie swoich produktów i usług przez Internet są kampanie w sieci wyszukiwania poprzez Google Ads. Polegają one na wyświetlaniu reklam tekstowych w wyszukiwarce Google, wyświetlanych zależnie od wyszukiwanego hasła przez użytkownika przeglądarki. Reklamy pojawiają się na samej górze i samym dole strony wyników wyszukiwania. W przypadku kampanii w sieci wyszukiwania, pozycja na której znajdzie się Twoja reklama, zależna jest od ustawionej stawki oraz stawek konkurencyjnych firm. Również nad tą kampanią należy czuwać przez cały czas, sytuacja może zmienić się zależnie od tego co robi konkurencja – czy jej przybywa, ubywa czy zmienia stawki, dlatego kampania powinna być stale optymalizowana i analizowana. Jeśli nie masz doświadczenia, to i tym może zająć się agencja Google Ads.

Internetowa kampania reklamowa w social mediach – rodzaje kampanii w mediach społecznościowych

Dużą skuteczność reklamy dla niektórych branż, uzyskuje się, dzięki zastosowaniu kampanii na social mediach. W zależności od wybranego serwisu możesz zastosować różne reklamy, których zawartość wyświetlana jest użytkownikom. Kluczem do osiągnięcia największego zwrotu z inwestycji jest poprawne dopasowanie swojej grupy docelowej, jak również komunikacji i samego przekazu, który znajduje się na grafice, w wideo lub w treści. Sprawdź w dalszych akapitach na jakich serwisach możesz wykorzystać kampanie reklamowe w social mediach!

Internetowa kampania reklamowa na Facebooku, czyli Facebook Ads

Facebook jest jedną z największych platform społecznościowych, w związku z tym skupia on ogromną ilość użytkowników do których możesz dotrzeć ze swoją marką. Platforma daje szereg możliwości reklamy od postów sponsorowanych, przez kampanie remarketingowe kierowane na osoby, które odwiedziły naszą witrynę czy reklamy na Messengerze i inne.

Internetowa kampania reklamowa na Instagramie

Kolejną platformą, która dobrze sprawdza się do promocji poprzez kampanie reklamowe w Internecie, zwłaszcza w trakcie wprowadzenia na rynek nowego produktu, jest Instagram. Oczywiście nie dotyczy to każdej branży, ale jeśli Twoja grupa docelowa używa Instagrama to najczęściej kampanie spisują się tam całkiem dobrze. Równie sprawnie zdają egzamin reklamy w sekcji story, jak również kampanie graficzne, wideo czy reklamy karuzelowe.

Kampania na polubienia strony na Facebooku i Instagramie

Jako, że jesteśmy przy temacie internetowych kampanii reklamowych w social mediach, nie sposób nie wspomnieć o typie kampanii nakierowanej na tzw. lajki. W trakcie rozpoczynania działalności na Facebooku oraz Instagramie warto na samym początku wybrać reklamę nakierowaną na polubienia strony. Dzięki temu poszerzysz grono użytkowników lubiących Twój fanpage, którzy następnie mogą stać się Twoimi potencjalnymi klientami. Dodatkowym atutem jest uwiarygodnienie swojej działalności. Są użytkownicy sprawdzający media społecznościowe wybranych przez siebie sklepów czy firm usługowych w celu zredukowania swojej niepewności i uwiarygodnienia, iż firma działa i skorzystanie z oferty jest bezpieczne.

Internetowa kampania reklamowa na Tik Toku

Stosunkowo młodym, ale prężnie rozwijającym się serwisem jest Tik Tok, który obecnie skupia ponad 100 mln użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych. To medium społecznościowe bazuje na krótkich nagraniach wideo. Do wyboru masz kilka formatów reklam, których możesz użyć w swoich kampaniach internetowych. Są to Branded Hashtag Challenge, In-Feed Ads, Brand Takeover i Branded Effects.

Internetowa kampania reklamowa na LinkedInie – reklama głównie dla sektora B2B

W trakcie promowania Twojej marki zajmującej się działalnością B2B, nie zapomnij o kampanii reklamowej na Linkedinie. Oczywiście najpierw zweryfikuj czy klienci z Twojej branży używają tego medium społecznościowego. Platforma pozwala na dotarcie do potencjalnych klientów, także do osób decyzyjnych w dużych firmach – zwłaszcza w zakresie wspomnianej działalności sektora B2B. W przypadku tej formy kampanii marketingu internetowego masz do wyboru wiele możliwości. Są to m.in. treści sponsorowane, kampanie tekstowe, wideo, karuzelowe, dynamiczne, reklama w wiadomościach, reklamy konwersacyjne i inne!

Medium społecznościowe to także Twitter – kampania reklamowa na Twitterze

Twitter to kolejna platforma, która oferuje bardzo dużo możliwości reklamowych. Możesz w tym miejscu zastosować kampanie: Promoted Ads, Twitter Takeover, Twitter Live czy Follower Ads. Zawsze weryfikuj sens tworzenia kampanii. Jeśli nie wiesz czy na jakiejś platformie „urzędują” użytkownicy stanowiący Twoją grupę docelową, sprawdź to zanim przystąpisz do działań z zakresu internetowych kampanii reklamowych na Twitterze lub innych społecznościówkach.

Kampania reklamowa na Printerest

Platforma społecznościowa Pinterest, również daje nam możliwość tworzenia kampanii reklamowych za jej pośrednictwem. Jest to inspirująca platforma, która oferuje takie rodzaje reklam jak: pin promowany, pin w formacie wideo, pin do promowania aplikacji, piny zakupowe, jak również karuzelę Pinów.

Remarketingowe kampanie reklamowe w Internecie – kampania remarketingowa z Google Ads i Facebook Ads

Dobrą praktyką dla sklepów internetowych i nie tylko, jest zastosowanie kampanii remarketingowej na którą możesz zdecydować się korzystając z Google Ads oraz Facebook Ads. Kampanie remarketingowe są to reklamy, które pojawiają się użytkownikom, którzy mieli styczność z Twoim produktem na stronie lub jakąkolwiek podstroną, której nie nie wykluczyłeś z remarketingu. Możesz ustawić reklamę także w ten sposób, aby targetować ją na konkretnych użytkowników, którzy wykonali jakąś akcję na Twojej stronie lub jej nie wykonali. Mogą to być np. osoby, które były na stronie przez określony przez Ciebie czas lub odwiedziły konkretną ilość podstron, tacy którzy już raz skorzystali z Twojego produktu lub wręcz przeciwnie, tacy którzy byli w koszyku, ale jednak z jakichś przyczyn przerwali sesję w witrynie nie kończąc jej zakupem. Dzięki tej reklamie, produkty, które klient przeglądał lub przypomnienie o marce w formie banera, pojawiają się na stronach, które współpracują z Google lub w wybranym miejscu na Facebooku.

Kampanie mailingowe – czy kampania email nadal się sprawdza?

Inną formą kampanii reklamowej w Internecie jest wykorzystywanie w tym celu mailingu. W tym przypadku masz do wyboru kilka opcji:

 • oferty w formie katalogów sprzedażowych,
 • newsletter,
 • oferty handlowe

Warto pamiętać, że na skuteczność kampanii e-mailingowej bardzo duży wpływ ma dobór grupy docelowej oraz określenie formy mailingu. Musisz wybrać, czy ma być to mail w formie oferty handlowej czy może celem ma być sprowadzenie użytkowników na tzw. landing page czyli stronę lądowania na którą będziesz przekierowywać zainteresowane osoby. Kampania mailingowa sprawdza się bardzo dobrze również dla klientów B2B.

Internetowa kampania reklamowa na Olx

Kolejną platformą dającą możliwość pozyskania nowych klientów jest Olx. W tym przypadku masz do wyboru 3 rodzaje reklamy: reklama banerowa, top ogłoszeń oraz format premium. Warto dodać, że platforma Olx jest dobrze rozwijającym się serwisem, który odwiedzany jest w ciągu miesiąca przez miliony kupujących.

Influencerskie kampanie reklamowe w Internecie

Co to jest influencer marketing już pisaliśmy, więc przypomnimy o tym krótko. Kampanie reklamowe tego typu stosowane są przez sklepy internetowe, marki różnych branż i firmy usługowe. Kampanie polegają na współpracy z wybranym influencerem czyli osobą znaną w mediach społecznościowych z których korzystają Twoi klienci. Influencer to osoba, która wywiera wpływ na swój elektorat, zgromadzony wokół tej osoby na jej kanale np. na tzw. fanpage’u.

Promocja tego typu zwykle polega na tym, że zleceniobiorca promuje Twoją ofertę na swojej stronie poprzez standardowe posty ze zdjęciem, wideo lub innymi formami np. tzw. story czyli krótkimi filmikami, wśród swoich followersów. Kampanie influencerskie najczęściej najlepiej sprawdzają się na Instagramie i Tik Toku. Również w tym celu można wykorzystać Facebooka. Niestety ten rodzaj reklamy potrafi powodować nieporozumienia. Dość często zdarza się, że oczekiwania mijają się z rzeczywistością, a nieuszczegóławianie umowy mści się na zamawiającym usługę. Polecamy uważać i przygotować umowę opisującą każdy element promocji przez influencera.

Kampanie SMS jako dodatek do reklamy internetowej – kampanie SMSowe

Dodatkiem do kampanii internetowych mogą być kampanie SMS. W wiadomościach zawarta jest krótka informacja, najczęściej o czasowej okazji promocyjnej czy informacji w postaci kodu rabatowego. Ten rodzaj kampanii doskonale sprawdza się jako dodatek do każdej kampanii internetowej. Jako, że ta forma kampanii nie jest zbyt popularna w Polsce to sms’y mają dość duży współczynnik otwieralności. Dodatkowo docieramy do klienta w trybie ekspresowym – z reguły dużo częściej sprawdzamy skrzynkę odbiorczą telefonu niż jakiekolwiek inne.

Kampania reklamowa i agencja marketingowa – dlaczego warto zlecać kampanie reklamowe agencji?

W przypadku tworzenia kampanii reklamowych w Internecie możesz zrobić to sam, jak również zlecić je wykwalifikowanej agencji marketingowej, która świadczy usługi w zakresie outsourcingu marketingowego. Plusem skorzystania z pomocy dobrej agencji jest doświadczenie, które ta posiada dzięki współpracy z wieloma przedsiębiorstwami. Z tego powodu agencja jest w stanie trafić do odpowiedniej grupy docelowej, co przekłada się na realny zwrot z inwestycji. Dodatkowo najpewniej lepiej zoptymalizuje kampanię reklamową w Internecie, stale czuwając nad jej optymalizacją. Warunkiem pomyślnej współpracy jest znalezienie takiej firmy, która jest rzetelna, posiada odpowiednie doświadczenie, jak również jest polecana przez innych użytkowników. Oprócz tego, zlecenie tworzenia swoich kampanii firmie zewnętrznej, daje Ci cenny czas na inne kluczowe czynności i realizację kolejnych projektów w Twojej firmie.

Pomysły na kampanię wyborczą w Internecie – kampania polityczna

Jeśli jesteś osobą ze środowiska politycznego, to doskonałą formą promocji Twojej osoby lub klubu jest wykorzystanie w tym celu kampanii reklamowych w Internecie. Znaczna większość z powyżej opisanych możliwości doskonale sprawdza się do promowania wizerunku polityka w oczach wyborców. Sieć Internet jest w obecnych czasach najlepszą formą reklamy dla większości branż, w tym kampanii wyborczej. Tradycyjne media nie są w stanie w tak sprecyzowany sposób dotrzeć z przekazem do odpowiednych osób. Możliwe jest wyświetlanie reklam osobom znajdującym się w lokalizacjach pod konkretnymi kodami pocztowymi.

Reklama w Internecie to także kampania wizerunkowa PR

W przypadku promocji produktów, a także marek osobistych kluczową rolę odgrywa wizerunek. Dlatego warto zadbać o dobrą renomę i pozytywną promocję swojego biznesu w oczach innych osób. W XXI wieku najlepszym sposobem, aby wpisać się do świadomości potencjalnego klienta i zyskać jego uwagę jest wykorzystanie w tym celu kampanii wizerunkowej PR. Tę formę możesz realizować na wszystkie wyżej wymienione sposoby, jak również poprzez sponsoring czy realizując działania na poczet wspierania celów charytatywnych. Najlepszą metodą na wykreowanie marki jest ustalenie i promowanie swojej misji, która jest spójna i współgra z podejmowanymi działaniami.

Kampania informacyjna w Internecie – czy sieć jest dobrym miejscem dla tego typu kampanii?

Kampanie w Internecie sprawdzają się również w przypadku realizowania kampanii informacyjnych. W przypadku tego typu działań ważny jest bardzo dobrze przygotowany przekaz, jak również doskonałe dobranie grupy docelowej. Kampanie społeczne najczęściej realizowane są przez organizacje państwowe oraz fundacje, ale nie tylko. Najlepszym rodzajem kampanii, która sprawdza się do przekazu informacji, są kampanie banerowe i kampanie na YouTube w formie krótkometrażowych filmików. Są to kampanie tworzone z systemem Google Ads oraz kampanie w mediach społecznościowych.

Kampania viralowa w internecie – kampanie wirusowe

Kampanie viralowe, inaczej wirusowe to również świetna forma promocji. Polegają one na bardzo szybkim przekazie informacji wśród społeczności. Najczęściej z wykorzystaniem komunikatorów typu Messenger, WhatsApp lub innych typowych dla social mediów form komunikacji. Zazwyczaj są to krótkometrażowe, intrygujące filmiki lub zdjęcia, które wzbudzają bardzo dużą ciekawość i emocje wśród społeczeństwa. Najlepiej roznoszą się treści zabawne lub poruszające. Internetowa kampania wirusowa polega na przekazywaniu danej wiadomości, zdjęcia lub filmiku od jednej osoby do drugiej w bardzo krótkim czasie. Plusem tej reklamy jest bardzo niski koszt dystrybucji przygotowanej wiadomości, która odbywa się praktycznie zerowym kosztem. Jednak najtrudniejszym elementem jest samo przygotowanie materiału, który będzie na tyle emocjonalny dla odbiorców, że z chęcią udostępnią go wśród znajomych. Dobrze niesie się również RTM czyli real time marketing, polegający na nawiązywaniu do aktualnych, powszechnie znanych informacji i wydarzeń.

Kampania reklamowa generująca leady w Internecie – kampanie leadowe

W przypadku, gdy zależy Ci na pozyskaniu nowych klientów lub danych, które w przyszłości przełożą się na sprzedaż, dobrym pomysłem jest realizacja kampanii leadowej. Najczęściej w tym celu stosuje się bardzo dobrze przygotowany landing page. Umożliwia on pozyskiwanie nowych leadów do Twojej bazy, za pomocą przygotowanego do tego celu formularza. Kampanie leadowe warto łączyć razem z innymi internetowymi formami reklam.

Kampania negatywna w Internecie – tzw. czarny PR

PR sam w sobie oznacza relacje z otoczeniem i jest zjawiskiem pozytywnym. Nazywanie PR czarnym, może kojarzyć się z oksymoronami typu biały kruk czy dobra wiedźma. Nie zmienia to faktu, że potocznie negatywne kampanie nazywane są czarnym PR-em i stosowane są najczęściej w przypadku ugrupowań politycznych. Jest to nic innego jak tworzenie negatywnego wizerunku i skojarzeń wokół danej osoby lub ugrupowania. Często dzieje się to w celu wypromowania swojego własnego pozytywnego wizerunku poprzez stworzenie kontrastu. Internet jest miejscem w którym kampanie negatywne docierają do bardzo dużego grona odbiorców, a fake newsy rozprzestrzeniają się z ogromną prędkością.

Podziel się:
Autor publikacji: Michał Wiśniewski

Szybki kontakt

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.